DOPRAVA ZDARMA Zásilkovnou při nákupu nad 999,-
Zpět do obchodu

Registrace

Jak vybrat správný výkon solárního panelu pro vaše spotřebiče?

JAK VYBRAT SPRÁVNÝ VÝKON SOLÁRNÍHO PANELU PRO VAŠE SPOTŘEBIČE?

 Snaha o přechod na udržitelné energetické zdroje nikdy nebyla aktuálnější. Solární energie se stává stále významnějším způsobem, jak snižovat naši závislost na fosilních palivech. Jestliže plánujete využít sluneční energii pro napájení svých spotřebičů, je klíčové zvolit solární panel s odpovídajícím výkonem. V tomto blogu se podíváme na to, jak zjistit, jaký výkon solárního panelu potřebujete, a jak provést přesné výpočty.

 

1. Seznamte se se svými spotřebiči: Prvním krokem je zjistit, kolik elektřiny vaše spotřebiče potřebují. Zjistěte informace o maximálním výkonu (v wattech) každého spotřebiče. Tuto informaci najdete na štítcích nebo v manuálu spotřebiče.

2. Výpočet denní spotřeby: Sečtěte všechny maximální výkony vašich spotřebičů, abyste získali celkový maximální výkon. Tento údaj vynásobte počtem hodin, po které plánujete používat spotřebiče za den. Tím získáte denní spotřebu energie ve watthodinách (Wh).

3. Účinnost solárního panelu: Zjistěte účinnost solárního panelu, který plánujete zakoupit. Tento údaj je obvykle uveden v procentech. Například, solární panel s účinností 18 % by mohl přeměnit 18 % slunečního záření na elektrickou energii.

4. Výpočet potřebného výkonu solárního panelu: Denní spotřebu energie (Wh) vydělte účinností solárního panelu (v desetinách). Výsledek je potřebný denní výkon solárního panelu v wattech.

5. Zohlednění slunečního záření: Váš výpočet bude fungovat jako výchozí bod, ale pamatujte, že sluneční záření se liší podle lokality a ročního období. Prověřte údaje o slunečním záření ve vaší oblasti a zvažte, zda je třeba upravit výkon panelu pro dosažení optimálního výkonu.

6. Profesionální konzultace: Pokud se necítíte jistí výpočty, můžete se obrátit na nás. Rádi Vám poskytneme individuální rady a pomůžeme s přesnými výpočty.

 Výběr správného výkonu solárního panelu pro vaše spotřebiče je důležitým krokem k efektivnímu využití sluneční energie. S důkladným průzkumem a výpočty můžete dosáhnout optimálního výkonu, který pokryje vaše energetické potřeby. Přechod na solární energii nejenže šetří životní prostředí, ale také vám umožní snížit náklady na elektřinu a získat nezávislost na tradičních zdrojích energie.

Zpět do obchodu